Uzavření předobjednávek - 31. května 2022.

Nový domov pro lidi s autismem. Máme to společně na triku?

Mám to na triku je benefiční autorská kolekce, která pomůže postavit nový domov pro lidi s těžší formou autismu. Vy všichni projekt podpoříte, když si vyberete a koupíte své triko. Výtěžek z každého totiž míří na stavbu. Podobných domovů  je u nás zoufalý nedostatek, péče je náročná a specifická, tito lidé jsou často odmítání a nepřijímání, rodiny vyčerpané. Když vidíme a slyšíme autentické příběhy takových rodin, naše přesvědčení o tom, že to má velký smysl, ještě víc roste. Už od srpna stavíme. Doufáme, že se vám naše benefiční kolekce líbí a celý nápad líbí. 

Organizace Diakonie Praha, která za projektem stojí, provozuje roky stacionáře, domov, chráněné bydlení, sociálně terapeutickou dílnu, centrum denních služeb a odlehčovací službu. Obecně se soustředí na pomoc lidem s handicapem. A teď právě je výzvou speciální domov se zvláštním režimem pro lidi s autismem. To jsou všechno termíny, které definuje zákon a vymezuje jejich fungování a poslání. Laicky a zjednodušeně řečeno jde ale o místa, kam lidé s handicapem docházejí přes den, jsou několik dní v kuse nebo trvale žijí. Mají zajištěnou odpovídající podporu a péči. Ne všichni na světě jsou schopni se o sebe postarat a žít samostatně. A právě tato místa slouží k tomu, aby tito lidé žili plnohodnotný život i přes překážky, které jim připravil. A aby i jejich rodiny mohly běžně fungovat a kvalitně žít. 

Jak bude nový domov vypadat

Nový domov vzniká jako dostavba naší budovy ve Praze, Stodůlkách, kterou obklopuje vzrostlá zahrada. Počítáme s tím, že centrum bude fungovat 365 dní v roce, 24 hodin denně a bude stabilním domovem pro 9 dospělých klientů s těžší formou autismu, kteří potřebují individuální, intenzivní a hlavně neustálou péči. Prostor bude uspořádán primárně v prvním patře budovy, celková užitná plocha je 350m. Domov je členěn na 5 jednolůžkových a 2 dvoulůžkové pokoje, 3 bezbariérové koupelny a WC pro klienty, společenskou místnost s kuchyní, aktivizační/rehabilitační/odpočinkovou místnost a zázemí pro zaměstnance. vše bezbariérové, s výtahem a schodištěm od hlavního vstupu z ulice. Cílem je vybudovat místo, které přinese komunitní domov a profesionální péči lidem s autismem, a také odlehčení a naději celým jejich rodinám. Otevření v roce 2023. 

Máme to společně na triku?

 

    

   

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení