Uzavření předobjednávek - 30. listopadu 2022.

Nový domov pro lidi s autismem. Máme to společně na triku?

Mám to na triku je benefiční autorská kolekce, která pomůže postavit nový domov pro lidi s těžší formou autismu. Vy všichni projekt podpoříte, když si vyberete a koupíte své triko. Výtěžek z každého totiž míří na stavbu. Podobných domovů  je u nás zoufalý nedostatek, péče je náročná a specifická, tito lidé jsou často odmítání a nepřijímání, rodiny vyčerpané. Když vidíme a slyšíme autentické příběhy takových rodin, naše přesvědčení o tom, že to má velký smysl, ještě víc roste. Už od srpna stavíme. Doufáme, že se vám naše benefiční kolekce líbí a celý nápad líbí. 

Organizace Diakonie Praha, která za projektem stojí, provozuje roky stacionáře, domov, chráněné bydlení, sociálně terapeutickou dílnu, centrum denních služeb a odlehčovací službu. Obecně se soustředí na pomoc lidem s handicapem. A teď právě je výzvou speciální domov se zvláštním režimem pro lidi s autismem. To jsou všechno termíny, které definuje zákon a vymezuje jejich fungování a poslání. Laicky a zjednodušeně řečeno jde ale o místa, kam lidé s handicapem docházejí přes den, jsou několik dní v kuse nebo trvale žijí. Mají zajištěnou odpovídající podporu a péči. Ne všichni na světě jsou schopni se o sebe postarat a žít samostatně. A právě tato místa slouží k tomu, aby tito lidé žili plnohodnotný život i přes překážky, které jim připravil. A aby i jejich rodiny mohly běžně fungovat a kvalitně žít. 

Jak bude nový domov vypadat

Nový domov vzniká jako dostavba naší budovy ve Praze, Stodůlkách, kterou obklopuje vzrostlá zahrada. Počítáme s tím, že centrum bude fungovat 365 dní v roce, 24 hodin denně a bude stabilním domovem pro 9 dospělých klientů s těžší formou autismu, kteří potřebují individuální, intenzivní a hlavně neustálou péči. Prostor bude uspořádán primárně v prvním patře budovy, celková užitná plocha je 350m. Domov je členěn na 5 jednolůžkových a 2 dvoulůžkové pokoje, 3 bezbariérové koupelny a WC pro klienty, společenskou místnost s kuchyní, aktivizační/rehabilitační/odpočinkovou místnost a zázemí pro zaměstnance. vše bezbariérové, s výtahem a schodištěm od hlavního vstupu z ulice. Cílem je vybudovat místo, které přinese komunitní domov a profesionální péči lidem s autismem, a také odlehčení a naději celým jejich rodinám. Otevření v roce 2023. 

Máme to společně na triku?

 

    

   

Zpět do obchodu