Uzavření předobjednávek - 30. listopadu 2022.

David Böhm & Jiří Franta

Benefiční triko V zajetí výjimečnosti

Autorská dvojice David Böhm a Jiří Franta společně kreslí. Znají se ze studií na AVU, dělají komiksy, karikatury, ilustrace. Kromě toho pořádají performance, točí videa, budují prostorové instalace, sochy, zasahují do veřejného prostoru, vytvářejí nástěnné malby a píší knížky. Jejich prim je ale kresba, ta stojí nad vším ostatním v jejich tvorbě.

David dostal literární cenu Magnesia Litera za knihu pro děti a mládež. A jako Antarktida/Pohled z druhé strany vznikla při a po dobrodružné cestě na ledový kontinent, kterou s Jirkou absolvovali. Jirka zase sklidil úspěch s knihou Single, pustil do světa autorský komiks o vztazích a samotě drsného čtyřicátníka a získal komiksovou cenu Muriel. Nedávno společně vyhráli prestižní cenu Bologna Ragazzi Award na největším festivalu dětské knihy na světě, výtvarně zpracovali knihu Město pro každého. Tihle hodně originální výtvarníci vystavují třeba ve Ville Pellé nebo v Moravské galerii. Rádi překračují hranice, propojují a experimentují. Jirka je taky členem aktivistické umělecké skupiny Rafani.

Ateliér mají kluci v bývalé černošické hospodě se skvělou atmosférou. Ateliér všechno a nic, jak říkají. Buď všechno najednou, nebo klid a ticho. V tom, co tvoří, se doplňují kousek po kousku, práce ve dvojici jim dává smysl. Myšlenky, svět kolem, aktuální témata, emoce, inspirace, situace, nadsázka, hlubší smysl, důležité hodnoty, vytrhávání z kontextu, obraz a text, útržky… Postupně tak vznikají věci, na které musíte pořád koukat a objevovat. Tleskáme!

www.bohmfranta.net

@davidbohm1

@rafani_group

David Böhm a Jiří Franta/ČT

Jiří Franta/Český Rozhlas Dvojka

David Böhm/Radio Wave

 

950 Kč
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu

STŘIH A VELIKOST

Triko má unisex střih. Pro holky a ženy berte o číslo menší, než máte běžně dámskou velikost. Pro kluky a chlapy sedí přesně.

Tabulka velikostí.

OBJEDNÁVKY

Trika vyrábíme na základě předobjednávek přímo pro Vás. Nejsme komerční e-shop, který může mít velké zásoby a chrlit zboží hned. Děkujeme, že si na svůj kousek tedy chvilku počkáte a budete se těšit.

Aktuální předobjednávky běží do 30. 11. 2022. (Včetně platby za zboží připsané na náš účet). Poté budou zpracovány. 

Dodací lhůta - zhruba měsíc od uzavření předobjednávek. Snažíme se co nejdříve.

Trika jsou vyráběná na zakázku přímo pro Vás, proto zboží není možné vrátit ani vyměnit za jinou velikost. Věříme, že Vám sednou!

CO NÁKUPEM TRIKA PODPOŘÍTE?

Kolekce Mám to na triku představuje benefiční kolekci s návrhy od party českých umělců a dalších fajn kreativních lidí. Nákupem trika pomůžete postavit nový domov pro lidi s autismem, za kterým stojí organizace Diakonie Praha. Výtěžek z každého kusu putuje na dobročinný projekt. 

www.novydomov.diakonie.cz

Máme to společně na triku, díky!

POTVRZENÍ O DARU

Nákup benefičního trika můžete zahrnout do svého daňového přiznání a o výši daru se vám sníží daňový základ. Pokud si přejete potvrzení o daru vystavit, napište nám na ahoj@mamtonatriku.cz (včetně adresy trvalého bydliště) a my Vám ho rádi pošleme.

MATERIÁL A CARE INSTRUCTIONS

Triko je ze 100% bio bavlny od belgické značky Stanley Stella, která je jedničkou v ekologické, šetrné a etické produkci textilu. Výrobky nesou mezinárodně uznávané certifikáty.

Péče o potištěný textil:

Před prvním nošením je nutné textil vyprat, používat jemné prášky bez agresivních složek, maximální teplota praní do 40 °C, prát naruby, žehlit pouze po rubu, nedávat do sušičky, nepoužívat bělící prostředky, odstraňovače skvrn atd.

Ať se Vám triko skvěle nosí!

Kód Kód: 68/XL 68/XXL 68/M 68/L 68/XXS 68/XS 68/S Zvolte variantu
Kategorie: Parta umělců
Zpět do obchodu